اصول دكوراسيون داخلي و طراحي منزل

خانه اي با نماي شيشه‌اي

خانه اي با نماي شيشه‌اي
در برابر آنچه كه دنياي جديد و زندگي مدرنيته امروزي در مسير انسان قرار گرفته به زبان هاي مختلف و راهكارهاي متفاوتي انجام مي‌گيرد كه هر يك دنبال خلق مدلي, زباني تازه و كنكاش در ميان دردسر ها و دغدغه هاي روزمره هستند.
يكي ديگر از روشهاي بيان متفاوت بودن درون و محيط اطراف و تنش هاي طبيعت استفاده از عنصر هايي همچون نور و سايه در ميان شفافيت و محو شدن هاست.

خانه‌هاي شيشه‌اي دنيا
در اين بخش به دو نمونه از خانه هايي كه با متريال قالب شيشه استفاده شده اند مي پردازيم.
در سال ۲۰۰۴ خانه بازير بناي ۸۵ متر مربع در حومه توكيو طراحي شد كه در آن به جاي استفاده از پنجره سطوح شطرنجي پهن و مات نصب شد كه تمامي نماي دو طبقه ساختمان را پوشش مي‌داد.

اين شركت طراحي ثبت شده كه در تمامي زمانهايي كه آفتاب در آسمان مي باشد فضاي داخلي منزل غرق در نورباشدوبا رفتن خورشيد و تاريك شدن هوا و روشن كردن چراغ ها نماي خانه با پنجره هاي عريض وبلندش از بيرون فضاي منزل به مانند جعبه بزرگي كه دردل محيط مي درخشد و خودنمايي مي كند.
در سال ۱۹۹۹ در شهر يوتنجي ژاپن خانه اي طراحي شد كه تداعي كننده شوجي هاي ژاپن است كه انسان را غرق در وهم و تصورات خيال انگيز مي كند اين منزل براي زندگي دو هنرمند گرافيست و پسرشان طراحي و معماري شده است به اين صورت كه شيشه هاي مات و وسيعي تمام سطح ديوار را مي پوشاند كه علاوه بر نشان دادن نماي ساختمان حكم نورگير را براي ساختماني با زي مي‌كنند اتاق غذاخوري منزل بسيار ساده و مبله نشده است ودر زماني اين سادگي بيشتر نمايان مي شود كه سايه درختي از ميان نماي نيمه شفاف آن مي گذرد و بر روي ديوار بزرگ و روشن مقابل خودنمايي مي‌كند و زيبايي دو چنداني طراحي و دكوراسيون داخلي مي دهد.

 

 

 

دكوراسيون داخلي ويلاطراحي داخلي رستوران سنتيبازسازي ساختمانهاي قديميطراحي ويترين مغازهطراحي داخلي منازل مسكونيطراحي اداريشركت طراحي داخليطراحي مطب دكتر طراحي داخلي طلا فروشي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۲۱:۱۸ توسط:طاها موضوع: